Doxa Óra Árak

Ftc Európa Liga

Sun, 11 Sep 2022 02:16:03 +0000
katás-egyéni-vállalkozó-pályázat-2021

A Ferencváros labdarúgócsapatával mindkét eset előfordult. A Slavia ellen nem volt meggyőző a csapat, mégis sikerült a továbbjutás, míg a Young Boys ellen idegenben még a jobb forma és az emberelőny sem segített. Matematikailag megvolt az esély a továbbjutásra, hiszen például kettő-nullás hazai sikert követően sima ügy a Fradi BL-főtáblás szereplése. Ugyanakkor Peter Stöger sem titkolta, bőven előfordulhat a kedd esti mérkőzésen a hosszabbítás, sőt a büntetőpárbaj is. Az osztrák szakember ennek szellemében készítette fel labdarúgóit és minden Fradi-drukker bízott abban, hogy a hazai pályán sikerülhet újra a Bajnokok Ligája főtáblájára repíteni a csapatot. A Groupama Arena a meccs kezdetére díszbe borult, és frenetikus hangulatot varázsoltak a Fradi szurkolói, akik mindig megérdemlik dicséretet. Elképesztően nívós koreográfiával készültek és olyan katlant varázsoltak, amelyben még Messi sem biztos, hogy jól érezte volna magát. Franck Boli (b), az FTC és Mohamed Ali Camara (j), a Young Boys játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4. fordulójában játszott Ferencváros – Young Boys visszavágó mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2021. augusztus 24-én.

Az Európa Liga főtábláján folytatja a Ferencváros – FTC–Young Boys 2–3 - PestiSrácok

Azonban a Fradi éppen ebben bízhatott, vagyis hogy a gyógyszergyáriak számára már tét nélküli lesz a találkozó. A Ferencváros főpróbája nem sikerült tökéletesen az újabb európai fellépése előtt: az OTP Bank Liga hétvégi rangadóján hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a harmadik Puskás Akadémiával, így éllovasként két pontra csökkent az előnye a Kisvárdával szemben. Ezzel szemben a Leverkusen viszont parádézott a Bundesligában, 7-1-re ütötte ki az utolsó Fürth csapatát, így sorozatban harmadik diadalát aratta a pontvadászatban, összességében pedig már hat meccs óta veretlen. Ugyan a két csapat első, szeptemberi találkozóján a Leverkusen 2-1-re nyert, ám a magyarok nemcsak vezetést szereztek a meccs elején, hanem többnyire egyenrangú ellenfelei voltak az esélyesebb riválisnak. Így a ferencvárosi szurkolók joggal bízhattak abban, hogy talán most sikerül a bravúr. Hiába az öt vereség és a szakadó hóeső, a szurkolók lelkesedésén ezúttal sem múlt semmi. A stadion körül már a meccs előtt egy órával óriási volt a tömeg, a kezdésre szinte minden szektor teljesen megtelt.

Portugal

Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.

Európa-liga: jól keresett az FTC a bejutással

), Sinkgraven – Palacios (Andrich – 64. ), Aránguiz (Frimpong – 70. ), Amiri –Bellarabi (Diaby – 70. ), Alario (Adli – 81), Paulinho gól: Laidouni (82. ) sárga lap: Laidouni (84. ), Blazic (90. ), Cabraja (92. ) ill. Bellarabi (26. ), Retsos (86. ), Kossounou (87. ) Győzelemmel búcsúzott Európától a Fradi Nem csak a szája járt a ferencvárosiaknak, amikor azt mondták, a Bayer Leverkusen ellen szeretnének pontot, pontokat szerezni. Az első félidőben nekirontott ellenfelének az FTC, de hamar stabilizálta magát a német együttes. Térfélcsere után nyíltabb lett a mérkőzés, sokáig mégsem akart gól születni. Végül a győztes találatot Aissa Laidouni szerezte fejesből, így aztán a Fradi három ponttal zár az Európa Liga-csoportjának negyedik helyén. Kezd elfajulni a meccs Egymás után jönnek a sárga lapok, most épp Cabraja intézte el Frimpongot. Közben már jócskán a hosszabbításban járunk, karnyújtásnyira a Fradi sikere! Nagyon nyomni kezdett a Leverkusen Ez persze érthető, hiszen vezet az FTC! Laidouni picit túlpörgött és begyűjtött egy sárga lapot, de egy kontra során Ryan Mmaee is gondot okozott Kossounou-nak, aki szintén besárgult.

Ezután Cabraja állt be Zubkov helyére. Hiába nyomott a Leverkusen, a Ferencváros szerzett vezetést! Uzuni kis szöglete után Olekszandr Zubkov tekert az ötös közelebbi sarkára, az érkező Aissa Laidouni pedig közvetlen közelről fejelt erővel a kapu jobb oldalába. Dibusz védett megint lábbal! Paulinho fölébredt így a hajrára, Samy Mmaee-t kicselezte, majd az ötös bal sarka előtt a rövid alsót vette célba, Dibusz viszont résen volt. Hű, mekkora mentés volt Blazictól! Paulinho passzolt Amiri elé, aki megtolta a kilépő Dibusz mellett, majd kapura lőtt, de több hátvéd is visszarohant a kapu elé és így Blazic a gólvonalról rúgta ki a labdát. Nagy mentés volt! Zubkov szabadrúgása szállt fölé Az ukrán támadó ballal nem sokkal lőtt a bal felső sarok fölé. Igaz, Lunyov rajta volt azért. Megint egyszerre változtatnak az edzők Somália állt be Zachariassen helyett, akinek nem volt jó meccse, míg a németekhez alapemberek jöttek: Diaby és Frimpong állt be Bellarabi és Aránguiz helyett. Dibusz vetődött ki remekül!

Ryan Mmaee (b3), az FTC második góljának szerzője a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4. augusztus 24-én. MTI/Illyés Tibor Az első félidő minden idők egyik legjobb ferencvárosi negyvenöt perce volt a Bajnokok Ligájában, de a másodikat a svájciak kezdték jobban. Az ötvenkettedik percben már veszélyes beadásokkal ijesztettek ránk, folyamatosan letámadtak. Az ötvenhatodik percben pedig egy remek beadást kapott Fassnacht, aki teljesen üresen érkezett és betalált. 2-2. A későbbiekben sem lankadt a svájci csapat támadójátéka és közben a nagyon hasznosan játszó Laidouni kissé túl hisztizte magát. Egymás után kapott két sárga lapot, aminek kiállítás lett a vége a hatvannegyedik percben. A hetvenegyedik percben pedig úgy tűnt, eldőlt, hogy az Európa Liga lesz a Fradi következő állomása hiszen tizenegyest kapott a Young Boys. Dibusz Dénes viszont kivédte a büntetőt, akárcsak a Fradi az előző meccsen, most a svájciak hagytak ki emberelőnyből tizenegyest. Christian Fassnacht (k), a Young Boys második góljának szerzője a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4.